Ewa Wójciak

Data i miejsce urodzenia: 1951, Poznań
Zawód: aktorka, reżyser teatralna

Teatry:
Teatr Ósmego Dnia, Poznań

Wybrane realizacje:
Integracja (1972)
Wizja lokalna (1973)
Wizja lokalna (wersja II, 1973)
Musimy poprzestać na tym, co nazwano rajem na ziemi (1975)
Przecena dla wszystkich (1977)
Ach, jakże godnie żyliśmy (1979)
Więcej niż jedno życie (1981)
Przypowieść (1982)
Wzlot (1982)
Raport z oblężonego miasta (1983)
Cuda i mięso (1984)
Mięso (1989)
Ziemia niczyja (1991)
Requiem (1993)
Sabat (1993)
Tańcz póki możesz (1994)
Paranoicy i Pszczelarze (2009)
Do Władzy Wielkiej i Sprawiedliwej (2012)
Ceglorz (2013)

Piotr Adamczyk

Data i miejsce urodzenia: 21 marca 1972, Warszawa
Zawód: aktor

Teatry:
Teatr Dramatyczny, Warszawa
Teatr Powszechny im. Hubnera, Warszawa
PWST, Warszawa
Teatr Współczesny, Warszawa
Teatr Polski, Warszawa – gościnnie
Teatr Narodowy, Warszawa – gościnnie
Teatr Imka
Teatr Telewizji

Wybrane realizacje:
Roberto Zucco (jako Syn Eleganckiej damy, 1992)
Miłość i gniew (jako Cliff Lewis, 1994)
Odprawa posłów greckich (jako Aleksander; Menelaus; Więzień, 1995)
Gwałtu, co się dzieje! (jako Kasper, 1995)
Martwe dusze (jako Porucznik, 1995)
Semiramida (jako Żołnierz, 1996)
Tango (jako Artur, 1997)
Adwokat i róże (jako Marek,1997)
Nasze miasto (jako Joe Crowell; Si Crowell, 1998)
Łgarz (jako Lelio, 1998)
Mieszczanin szlachcicem (jako Kleont, 1999)
Bambini di Praga (jako Tolek Uhde, 2001)
Wniebowstąpienie (jako Charon, 2002)
Namiętna kobieta (jako Mark, 2003 )
Don Juan (jako Don Juan, 2001)
Władza (jako Ludwik XIV, 2005)
Księżniczka na opak wywrócona (jako Roberto, syn księcia Parmy, 2010)
Emigranci (jako XX, 2007)
Dzienniki Gombrowicza (jako Gombrowicz, 2010)
Żółta szlafmyca (jako Sieciec, 1995)
Abigel (jako Feri, 1995)
Kobieta bez skazy (jako Edward Kaswin, 1996)
Małka Szwarcenkopf (jako Jojne Firułkes, 1996)
Filomena Marturano (jako Umberto, 1996)
Sprawa Stawrogina (jako Mikołaj Stawrogin, 1997)
Ketchup Schroedera (jako Klimek, 1997)
Legenda o Św. Antonim Pustelniku (jako Antoni, 1997)
Uczeń diabła (jako Krzyś, 1997)
Skarb w płomieniach (jako Feliks, 1997)
Bezdroża serca i umysłu (jako Pan de Meilcour, 1997)
Alek (jako Zbyszek, 1998)
Portret wenecki (jako Gustaw młody, 1998)
Dama od Maxima (jako Książę, 1998)
Dwa teatry (jako Chłopiec; Dyrektor drugi, 1999)
Niedobra miłość (jako Justyn, 1999)
Gorący oddech pustyni (jako Sekretarz, 1999)
Tango (jako Artur, 1999)
Temida jest kobietą (jako Cornoude, 2000)
Łzy (jako Jasny Pan, 2001)
Dożywocie (jako Rafał, 2002)
Chłopiec i anioł (jako Ojciec, 2002)
Szkoła obmowy (jako Karol, 2002)
Rysa (jako Andrzej, 2002)
Po deszczu (jako Komputerowiec, 2003)
Edward II (jako Lightborne, 2003)
Książę nocy (jako Stalinowiec, 2004)
Wniebowstąpienie (jako Charon, 2005)
Małe piwo (jako Paul, 2005)
Wyzwolenie (jako Konrad, 2007)
Rzecz o banalności miłości (jako Martin Heidegger, 2011)

Laco Adamik

Data i miejsce urodzenia: 25 grudnia 1942, Malá Hradná (Słowacja)
Zawód: reżyser teatralny, filmowy i operowy

Teatry:
Opera Krakowska http://teatralny.pl/teatr/opera-krakowska,214.html (obecnie)
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego Kalisz
Teatr Wielki Łódź
Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn
Teatr Muzyczny Łódź
Krakowski Teatr Muzyczny Kraków
Opera Wrocław
Teatr Wielki Warszawa
Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa
Opera Śląska Bytom
Teatr Rozrywki Chorzów
Opera Nova Bydgoszcz
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Katowice
Teatr Syrena Warszawa
Teatr im. Adama Mickiewicza Częstochowa

Wybrane realizacje:
Las
Cyganeria
Woyzeck
Jaś i Małgosia
Dydona i Eneasz
Sprzedana narzeczona
Amadys z Galii
Wesele Figara
Don Carlos infant Hiszpanii
Złoty kogucik
Czarodziejski flet
Król Roger
Kniaź
Polowanie na karaluchy
Tosca
Łucja z Lammermoor
Makbet
Tannhäuser
Straszny dwór
Dyzma
Hrabina Marica
Kto się boi Virginii Woolf?
Aida
Opera za trzy grosze
Halka
Broadway,
West Side Story
Manru
Carmen
Kram z piosenkami
Nabucco
Pastorałka
Ubu, słowem Polacy
Baron cygański
Diabły z Loudun
Straszny dwór
Manru
Chopin Giacomo Orefice
Requiem
Wesołe kumoszki z Windsoru
Yerma
Kniaź
Wesele Figara
Trubadur

Marek Karpowicz

Data i miejsce urodzenia: 13 kwietnia 1964, Ełk

Zawód: aktor

Teatry:
Teatr Groteska, Kraków http://teatralny.pl/teatr/teatr-groteska,221.html

Wybrane realizacje:
Baśń o Rycerzu bez Konia
Dokąd pędzisz, koniku? (jako Właściciel Wesołego Miasteczka)
Czerwony Kapturek (jako Wilk)
Mistrz i Małgorzata  (jako Azazello, Michał Aleksandrowicz Berlioz (Misza), Arkadiusz Apołł)
Amelka, Bóbr i Król na Dachu (jako Tajny Radca)
Hommage à Chagall
Kandyd czyli Optymizm  (jako Król Eldorado)
Pinokio
Przygody Odyseusza (jako Odyseusz)