Krzysztof Garbaczewski

Data i miejsce urodzenia: 24 lutego 1983, Białystok
Zawód: reżyser, scenograf

Najważniejsze realizacje:

Zwycięstwo nad słońcem i „Solarize” Adama Szpindlera i Marcina Cecko w Operze Narodowej w Warszawie (2014)
Caligula Alberta Camus w Schauspiel Stuttgart (2014)
Kronos Witolda Gombrowicza w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2013)
Kamienne niebo zamiast gwiazd Marcina Cecko w Muzeum Powstania Warszawskiego/Nowym Teatrze w Warszawie (2013)
Poczet królów Polskich w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (2013)
Balladyna Marcina Cecko w Teatrze Polskim w Poznaniu (2013)
Everyman Jack of You i Forgiveness Erika Ehna w Teatrze La MaMa w Nowym Jorku w ramach projektu Soulographie (2012)
Iwona, księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu ( 2012)
Życie seksualne dzikich Marcina Cecko w Nowym Teatrze w Warszawie (2011)
Gwiazda Śmierci Marcina Cecko w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (2010)
Biesy Fiodora Dostojewskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu ( 2010)
Odyseja Marcina Cecko według Homera w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu (2009)
Nirvana na podstawie Tybetańskiej Księgi Umarłych w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2009)
Opętani Witolda Gombrowicza w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (p2008)
Chór sportowy Elfriede Jelinek w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu (2008)
Burza William Shakespeare w Teatrze Polskim we Wrocławiu (2015)

Tadeusz Łomnicki

Data i miejsce urodzenia: 18 lipca 1927, Podhajce (Ukraina)
Data i miejsce śmierci: 22 lutego 1992, Poznań

Zawód: aktor

Wybrane role:

Dwie godziny (jako Kuba, 1946)
Stalowe serca (jako górnik Wiktor Tuszyński, 1948
Dwie brygady (jako aktor Pietrzak grający Jarkę, syna Karhana, 1950)
Żołnierz zwycięstwa (jako żołnierz pochodzący z Mogiły, 1953)
Piątka z ulicy Barskiej (jako Lutek Kozłowski, 1953)
Pokolenie (jalko Stach, 1954)
Eroica (jako porucznik Zawistowski, 1957)
Zamach (jako Marek, 1958)
Ósmy dzień tygodnia (jako Grzegorz Walicki, brat Agnieszki, 1958)
Baza ludzi umarłych (jako „Partyzant”, 1958)
Kamienne niebo (jako Maniuś, 1959)
Niewinni czarodzieje (jako Bazyli, 1960)
Czas przeszły (jako Antoni, członek oddziału, 1961)
Wiano (jako nauczyciel Edek, chłopak Ulki, 1963)
Mansarda (jako Hilary, 1963)
Życie raz jeszcze (jako Jakuszyn, 1964)
Pierwszy dzień wolności (jako porucznik Jan, 1964)
Potem nastąpi cisza (jako major Świętowiec, 1965)
Głos ma prokurator (jako oskarżony Wojciech Trepa, 1965)
Bariera (jako lekarz w przychodni zakładowej, 1966)
Stajnia na Salvatorze (jako Jan Gajewski „Zyga”, 1967)
Ręce do góry (jako Opel Rekord, 1967)
Przygody pana Michała (jako Michał Wołodyjowski, 1969)
Pan Wołodyjowski (jako Michał Wołodyjowski, 1969)
Pan Dodek (jako woźny w urzędzie, 1970)
Poślizg (jako nerwowy klient warsztatu samochodowego, 1972)
Potop (jako Michał Wołodyjowski, 1974)
Człowiek z marmuru (jako reżyser Jerzy Burski, 1976)
Tańczący jastrząb (jako dyrektor, 1977)
Granica (jako starosta Czechliński, 1977)
…Gdziekolwiek jesteś panie prezydencie… (jako Stefan Starzyński, 1978)
Klucznik (jako hrabia, 1979)
Wizja lokalna 1901 (jako burmistrz Mossenbach, 1980)
Kontrakt (jako Adam Ostoja-Okędzki, 1980)
Przypadek (jako komunista Werner,1981)
Limuzyna Daimler-Benz (jako profesor Stefan Hahn, 1981)
Miłość z listy przebojów (jako profesor, członek „teatrzyku”,1984)
Dom wariatów (jako ojciec, 1984)
Kronika wypadków miłosnych (jako pastor Baum, ojciec Grety i Engela, 1985)
Biesy (jako kapitan, 1988)
Dekalog VIII (jako krawiec, 1988)
Modrzejewska (jako Fiodor F. Berg, 1989)
Lawa (jako ksiądz; mężczyzna w Salonie Warszawskim, 1989)
Seszele (jako śpiewak występujący w roli Scarpii, 1990)
Ferdydurke (jako wuj, 1991)